Může se stát, že člověk potřebuje před výplatou půjčit peníze, ale nemá k dispozici aktivní účet. Nebo ho prostě jen nechce pro tento účel použít.

Jaké jsou možnosti?

Můžete si zažádat o půjčku na složenku. Ovšem ne každá společnost tuto variantu nabízí. Právě aktivní účet a třeba i nutný registrační poplatek (obvykle v symbolické výši 1 Kč) zaslaný z tohoto účtu bývá často jednou z podmínek pro získání půjčky. Pokud tedy stojíte o půjčku před výplatou na složenku, musíte hledat. Mnohdy je u jednotlivých společností opravdu těžké najít, jestli je možné získat vámi požadovanou půjčku na složenku. Nebo si společnosti můžete obvolat a odpověď budete znát ihned. Uštříte se tak prohledávání webů jednotlivých společností.

Výhody a nevýhody

Výhody různých sms půjček a půjček před výplatou jsou jasné. Patří mezi ně snadné získání, minimální papírování a většinou rychlost vyřízení. Mezi nevýhody patří obvykle nutnost uhradit vše jednorázově v dohodnutém termínu. Splátky nebývají přípustné.

A jaké výhody má půjčka před výplatou na složenku? Nejdůležitější výhodou je, že nemusíte vlastnit účet. To můžou uvítat lidé, kteří účet z nějakých důvodů nemají. Dále ti, kteří účet sice mají, ale nepřejí si, aby například o půjčce věděl manžel či manželka, která má k účtu disponibilní právo. A v neposlední řadě lidé, kteří mají účet z nějakého důvodu blokovaný, například od exekutora či finančního úřadu.

Mezi nevýhody patří jednoznačně delší doba, než peníze obdržíte. Také se k výplatě půjčky složenkou vážou vyšší poplatky, než k výplatě na účet. Stejně tak splacení takovéto půjčky by mělo proběhnout složenkou, což jsou zase další poplatky. A pokud žádáte jen o pár tisíc, tak se vám půjčka ve výsledku zbytečně prodraží.

Karlova půjčka

logo-karlova-pujcka-male

O půjčku před výplatou a možná i na složenku můžete zkusit zažádat u Karlovy půjčky. Nabízí až 170 000 Kč, a to bez nahlížení do registru a nutnosti ručitele či ručení nemovitostí. Na webu společnosti vyplníte osobní údaje a obratem obdržíte nabidku odpovídající půjčky. Pak už je jen na vás, jakou zvolíte.

Share on Facebook0Share on Google+0